Зубний біль

Зубний біль — один із основних захисних механізмів організму, який ефективно попереджає нас про загрозу здоров’ю. Як би парадоксально це не звучало, але зубний біль рятує нас і чим він сильніший, тим швидше ви звернетеся за кваліфікованою допомогою стоматолога.
Отже, коли болить зуб, слід знати, що характер цього болю може бути різним. Професійний стоматолог, як правило, може виявити причини захворювання на просту бесіду з пацієнтом, призначити діагноз і скласти план подальшого лікування.

Найбільш поширеною причиною появи зубного болю є каріозні процеси, що почалися. У таких ситуаціях біль не постійний і може проявлятися при попаданні на хвору ділянку гарячої, холодної, кислої або солодкої. При ретельному полосканні зубної порожнини такий біль стихає, але це не означає, що вам варто відкладати візит до стоматолога. Коли болять ясна та зуби це сигнал до негайного звернення до фахівця. Чим раніше ви це зробите, тим більше заощадите часу та грошей, які можуть піти на лікування.
Каріозні процеси не можна зупинити в домашніх умовах. Якщо ви не встигнете вчасно звернутися до стоматолога, то вони розвиватимуться і поступово переростуть у пульпіт. Цей вид захворювання характеризується більш інтенсивними нападами болю, коду не просто ниє зуб, болять ясна та зуби, особливо у нічний час. Болісні відчуття можуть поширюватися на гілку трійчастого нерва і тоді біль досягатиме вуха, потилиці, скроні та поширюватиметься на всю щелепу. На початковій стадії розвитку пульпіту напади зубного болю короткочасні і рідко дають себе знати. Але коли хвороба посилюється, біль може мати пульсуючий характер і стає нестерпним.
Розвиток періодонтиту виникає при пульпіті у тих випадках, якщо мікроорганізми встигли проникнути в кореневий канал та запустити запальні процеси. Найпоширенішими ознаками розвитку цього захворювання є сильний локальний біль, припухлість ясен або щоки та підвищення температури. При розвитку періодонтиту біль настільки інтенсивний та різкий, що багато пацієнтів не можуть приймати навіть рідку їжу. Найвірніший спосіб позбавитися хворобливих відчуттів — звернутися до стоматологічної клініки.
Що робити, якщо болить зуб? У тих випадках, коли у вас немає можливості звернутися до стоматолога, наприклад, якщо біль застиг вас пізньої ночі, існують способи, які допоможуть на якийсь час полегшити тяжкий хворобливий стан. До таких способів відноситься полоскання теплою водою, накладання пов’язки або прийом знеболювальних.
Коли болять ясна та зуби необхідно вдаватися до протизапальних полоскань різними відварами: ромашкою, календулою, корою дуба або слабкими розчинами фурациліну та хлоргесидину. Потім слід якнайшвидше звернутися до стоматолога. Хоча хвороби ясен рідко призводять до важких ускладнень, але можуть призвести до руйнації зубів.
У той час як запальні процеси ротової порожнини не ведуть до важких ускладнень, при розвитку остеомієліту не варто покладатися на полоскання в домашніх умовах та знеболюючу дію. Дане захворювання може призвести не тільки до проблем, пов’язаних з щелепним суглобом, але й призвести до зараження крові та спричинити смертельний результат.
У будь-якому випадку при виникненні зубного болю будь-якого характеру рекомендується звернутися до кваліфікованого стоматолога. Не відтягуйте ваш візит, адже будь-яке зволікання може призвести до важких ускладнень, усунення яких забере багато часу та коштів.
Благо сьогодні для того, щоб отримати кваліфіковану стоматологічну допомогу, зовсім не обов’язково чекати ранку, щоб піти в клініку і відсиджувати довгу чергу. Завдяки цілодобовій стоматологічній службі вам можуть провести повноцінне лікування зуба прямо вдома у будь-який час дня та ночі.

Зубний біль
5 (100%) 1 vote