Профілактика карієсу зубів

Візит наших пацієнтів для проведення регулярного огляду та гігієнічних процедур завжди радує, тому що цей візит означає, що пацієнти розуміють значення профілактики, прагнуть покращити своє здоров’я та зовнішній вигляд. Багатьом може здатися, що доглядати зуби можна не звертаючись за допомогою до лікаря-професіонала, тим більше, коли людину нічого не турбує. Існує думка, що здорові зуби необов’язково чистити щодня. Це не вірно. Насправді вже через 2 години після їжі на зубах починає утворюватися м’який наліт. Якщо його не видалити протягом 12 годин, то на місці нальоту почне формуватися зубний камінь вапняні відкладення. Зубний камінь може призвести до запалення ясен, збільшення рухливості зубів та неприємного запаху з рота. Крім того, він сприяє розвитку карієсу.

Найпростіший спосіб зберегти зуби та ясна здоровими протягом усього життя – не лінуватися регулярно (2 рази на день) чистити зуби, полоскати рот спеціальними рідинами, користуватися зубними нитками (флос).
Крім дотримання правил особистої гігієни, необхідно регулярно (мінімум двічі на рік) відвідувати стоматолога для профілактичних оглядів та видалення зубного каменю. Не варто відкладати такий візит навіть якщо вас нічого не турбує.
Будь-які проблеми із зубами та яснами, виявлені на ранній стадії вилікувати набагато простіше та дешевше, а головне безболісно. Не варто відкладати профілактичні візити до стоматолога у Харкові.

Рекомендації щодо догляду за зубами

Як ефективно доглядати зуби, щоб вони залишалися білими, красивими та здоровими?

Для любителів йти в ногу з часом відкривають безліч способів бездоганно виглядати. Медицина, зокрема, область стоматології, не стала винятком. Нещодавно в моду увійшло прикрашати здорові передні зуби золотими коронками. Слідом за ними до моди увійшли стрази та навіть татуювання. Стоматологічні клініки виготовляли коронки, прикріплювали стрази, писали рекомендації щодо нанесення малюнка на поверхню зубів та правильним доглядом за подібними прикрасами. Єдиною прикрасою зовнішності людини, яка була популярна у будь-який час без винятків, з часів появи моди, це гарна усмішка з білими зубами. Стоматологи розробили цілу систему догляду за зубами, яка буде доступна абсолютно кожному.

Потрібно лише дотримуватися чотирьох основних моментів:

Гігієна,
правильне харчування
фториди
своєчасний щорічний огляд у лікаря-стоматолога.

Гігієна полягає в чищенні зубів та профілактики порожнини рота не менше двох разів на добу: вранці та ввечері. Це не складно питання звички. Варто тільки почати і дуже скоро можна буде помітити різницю між тим, що було, і що стало. Дуже важливо підібрати хорошу зубну пасту для чищення зубів. У ній обов’язково має бути з’єднання фтору і речовини, що перешкоджають запаленню слизової оболонки надаючи профілактичну дію для всієї порожнини рота. На приклад формули Сополімер або Триклозан, що входять до складу деяких паст для чищення зубів, універсальні, оскільки вони захищають від нальоту та знищують значну частину бактерій, що осідають на зубах та яснах. Ніяка зубна щітка не в змозі прибрати весь наліт, який накопичується між зубами прямо під яснами. Для цього ефективніше користуватися зубною ниткою. Ополіскування порожнини рота, двічі на день після ранкового та вечірнього вмивання, спеціальним розчином дозволяє так довгий час зберегти свіже дихання та позбутися бактерій, з якими не впоралася ні щітка, ні зубна нитка, що залишилися на поверхнях язика та щік. Стоматологічна Асоціація України рекомендує користуватися зубними пастами з високим вмістом фтору, оскільки клінічні показання виявляють подібні пасти найефективнішими у питанні профілактики розвитку карієсу.

Здорове харчування – це запорука не лише красивих, здорових зубів, а й усього організму загалом. Дуже важливо щодня вживати близько двох літрів простої води, без будь-яких добавок на кшталт кави, чаю, соковмісних речовин, газів, підсолоджувачів. Питна вода змиває залишки їжі і сприяє кращому і правильному засвоєнню речовин в організмі, особливо, після вживання солодких, борошняних продуктів. Наступним важливим продуктом є кальцій, який міститься в горіхах, бобових культурах та молочних продуктах. Свіжі овочі та фрукти збагачують людський організм клітковиною, налагоджують процес слиновиділення, що нейтралізує наліт та дії кислот. Не варто забувати про користь зелених продуктів та шкоду борошняних та кондитерських виробів. Перші корисні для всього організму, інші – навпаки. Для того, щоб добре виглядати і красиво посміхатися, потрібно ретельно за собою стежити і дотримуватися нескладних правил.

Продукти шкідливі для зубів.

Загальновідомо, що за станом ротової порожнини та зубів можна визначити, на що хворіє і як харчується людина. Здоров’я ваших зубів залежить від багатьох різноманітних факторів: своєчасного лікування зубів, правильного догляду та правильного харчування. Так, правильне харчування відіграє в житті зубів особливу роль. Існує безліч продуктів харчування, які шкодять як ротовій порожнині, так і впливають на зубну емаль. Під впливом негативних факторів, зубна емаль згодом втрачає свої якості, блиск і стає сірою та вразливою.

Щоб уникнути таких наслідків, рекомендується виключити (або мінімізувати) деякі продукти зі свого раціону. Соус для барбекю. Навесні та влітку люди часто виїжджають на природу, де готують страви на вогні чи мангалі. Найчастіше це жирні сосиски, м’ясо чи риба. Такі страви часто поливаються соусом для барбекю. Такий соус дуже шкідливий для емалі зубів, тому що в ньому більше цукру. Якщо ви таки не хочете відмовлятися від смачного соусу, пропонується змастити зуби «захисним» шаром вазеліну. У такому разі емаль захищена і не піддаватиметься «нападкам» цукру. Соки фруктові. Давно відомо, що до всіх соків додається цукор. Сік з цукром, звичайно, дуже корисний, однак такий тандем є великою загрозою для зубів. У роті утворюються кислоти, вони сприяють руйнації емалі. Рекомендується пити соки через трубочку, а після їх вживання попестити порожнину рота. Загальновідомо, що червоне вино містить у собі речовини, що підфарбовують, багато хто робить висновок, що в такому випадку слід пити біле вино. Така думка помилкова, оскільки біле вино також містить барвники. Щоб убезпечити зубну емаль з вином, чи то біле чи червоне, рекомендується вживати сир. У сирі міститься безліч поживних елементів, які необхідні емалі, а також сир нейтралізує вплив барвників. Вітаміни на основі жувальної гумки. У продажу давно помічені жувальні вітаміни. Їх вживання також не рекомендується, тому що вони містять у складі безліч цукрів. Краще використовувати класичні вітаміни у вигляді капсул та таблеток. Сухофрукти.

Багато фруктів дуже корисні як для організму, але й зубної емалі. Такими продуктами є груші та яблука, однак у вигляді сухофруктів вони згубні для зубів. Хоча вони менш калорійні, сухофрукти не менш небезпечні для емалі, тому що містять як цукру, а й клітковину. Вони працюють як жувальні цукерки, а, як відомо, жувальні цукерки дуже шкідливі. Дуже важливо після вживання сухофруктів прополоскати рота, а також використовуйте зубну нитку. Сезонні ягоди. Після вживання сезонних ягід у багатьох спостерігається жовтуватий відтінок зубної емалі. Це тим, що у складі ягід міститься як барвник, а й кислоти. Кислота певним чином змінює склад емалі і згодом змінює свій колір. Після вживання ягід рекомендується непросто полоскати рота, а ретельно чистити зуби. Профілактика ротової порожнини. Щоб зубна емаль була завжди в порядку, необхідно старанно стежити за ротовою порожниною, а також дотримуватися деяких правил, ось деякі з них: В першу чергу вчасно відвідувати стоматологічний кабінет, чистити зуби не менше двох разів на день і коли це необхідно, виключати барвники і шкідливі продукти, дуже холодні та гарячі напої, бажано пити через трубочку. За необхідності використовувати зубну нитку, полоскати ротову порожнину після їди.

Оценить страницу