пародонтит

Лікування пародонтиту

Пародонтит – це запалення тканин пародонту. Це досить серйозне захворювання, яке може призвести до повної чи часткової втрати зубів. Прояв пародонтиту виражається по-різному залежно від стадії, переважно починається з кровоточивості ясен. Лікування пародонтиту необхідно проводити комплексно, бажано на ранніх стадіях, коли не потрібно видалення зубів.

Що його причиною? Спочатку на зубах утворюється зубний наліт від залишків їжі. Якщо їх не прибрати зубною щіткою, ниткою або чим ще, а залишити на кілька тижнів, то наліт плавно перетворитися на зубний камінь, який вже ніяка зубна щітка не відчистить. Наявність зубного камінням призводить до запалення ясен та повільного руйнування зуба. За своєчасного звернення до зубного лікаря можна вирішити проблему без болю. Тому ми рекомендуємо, щоб уникнути появи пародонтиту частіше відвідувати лікаря з метою профілактики. Зберігайте свої зуби здоровими та красивими довгі роки.

Лікування пародонтиту в домашніх умовах

Якщо не приділяти належної уваги зубам, то одного разу вам доведеться розпрощатися з ними назавжди. А втрата навіть одного зуба – це справжня трагедія всього організму.

На питання, що робити, якщо хитається зуб, відповідь проста — настав час до стоматолога. Для того щоб з’ясувати, що ж спричинило: неправильна гігієна, нестача вітамінів чи може щось не так з кістковою тканиною?

Проблема в захворюваннях тканинах, що оточують зуб і називаються періодонтом до них відносять: не тільки ясна, а також цемент кореня зуба (періодонтальна зв’язка) та кістка альвеоли зубної. Встановлено, що основним фактором, що спричинює захворювання періодонту, є мікроорганізми зубного нальоту. Зубний наліт може мінералізуватися під дією слини, який досить щільно прикріплюється до поверхні зуба і починає ріст уздовж поверхні кореня, і в процесі росту розриває тканини періодонта. Одночасно з цим мікроорганізми які містяться в цьому мінералізованому камені виділяють ендотоксини, які викликають, а потім підтримують запалення тканин періодонту, і як наслідок спад кісткової тканини міжзубних перегородок. Згодом коріння зубів оголюються і прикриті тільки мінералізованими відкладеннями, кісткова пластина більш ніж на дві третини ліквідується і зуб фіксується лише верхівковими частинами, що є причиною його слабкої фіксації.

Стоматологія для зміцнення зубів і запобігання їх розхитування, уповільнення процесу та його лікування пропонує зв’язування зубів, тобто шинування зубів, яке може бути здійснено різними способами: як скло волоконними конструкціями, що шинують, так і ортопедичними, тобто коронки на зуби, які пов’язані між собою . Таким чином перерозподіляється жувальне навантаження зубів у яких ослаблена підтримуюча функція, на якомога більшу кількість зубів, що стоять поруч. Шинування може бути як тимчасовим, і постійним, це від стадії процесу захворювання.

Чи можна вилікувати пародонтоз у домашніх умовах?
При пародонтозі основне лікування має проходити за рекомендаціями лікаря, але допомогти собі можна в домашніх умовах, полегшивши перебіг хвороби. В першу чергу рекомендується змінити зубну щітку на м’якшу і стежити за харчуванням. При пародонтозі уражається кісткова тканина, тому слід зміцнювати зуби та ясна.
Харчування при пародонтозі
Основною рекомендацією щодо харчування є виключення шоколаду, солодких напоїв, печива, так велика кількість вуглеводів, що містяться в них, сприяє розвитку патогенної мікрофлори. Щоразу після їди слід полоскати рот.
Гімнастика для м’язів ротової порожнини
Існують спеціальні вправи для зміцнення м’язів та покращення кровопостачання ясен. Знадобиться невелика очищена дубова або хвойна гілочка. Її треба не дуже покусувати. Ця нескладна вправа виконується щодня. Потім можна доповнити другою вправою — притиснути гілочку зубами і робити жувальні рухи. Також необхідно періодично масажувати ясна. Зубну пасту бажано підібрати з екстрактами рослин та без грубих абразивних частинок.
Розчини для полоскання.
Найпростіші рецепти — це спиртова настоянка прополісу — 20 крапель на 200мл води та відвари з липи та кори дуба. Прополіс бореться з хвороботворними бактеріями, а липовий колір та кора дуба зміцнюють ясна.
Настоянка з миррою
Мірра – 30г, спирт винний – 120г, ложечниця – 30г, подрібнене листя малини – 30г, ятришник – 32г, м’ята – 30г, оцет винний – 60г. Мірру залити винним спиртом і додати решту інгредієнтів. Розчин повинен наполягати 3 дні у закупореній скляній ємності. Перед полосканням процідити.
Розчин з часнику та чаю
Потрібні чайна ложка чаю та чайна ложка дрібно нарізаного часнику. Компоненти добре перемішати та залити 200мл окропу. Розчин настоюється в закритій ємності 20 хвилин, потім проціджують. Полоскати рота потрібно протягом 10 хвилин після того, як почистили зуби протягом 2-х тижнів.
Розчин для розтирання ясен. Змішати 20г меду з 5-10г солі, трохи суміші загорнути в шматочок тканини та натирати їм ясна.
Вкрай важлива профілактика пародонтозу. Можна використовувати спеціальні аптечні розчини, а також трав’яні відвари, для цього підійдуть календула, ромашка, прополіс.
Бажаємо вам міцного здоров’я – стежте за станом порожнини рота

пародонтит лечение
пародонтоз
пародонтоз лечение

Оценить страницу