Видалення зуба
У сучасній стоматології видалення зуба вважається крайнім заходом, що може призвести до значних естетичних та функціональних ускладнень. Наприклад, видаляти шостий корінний зуб вважається небажаним, адже він відіграє важливу роль при пережовуванні їжі. Однак не всі розуміють ці нюанси і воліють ігнорувати симптоми, що проявляються, відтягуючи візит до стоматолога якомога довше.
Видалення зуба — крайній захід, до якого вдаються у випадках, коли лікування вже не зможе дати належного результату. Причиною для видалення або екстракції зуба може стати травма, гнійні запалення різного ступеня, абсцес, синусит, лімфаденіт та різні хронічні інфекції.
Процес видалення зубів
Екстракція зуба проводиться стоматологом-хірургом із використанням місцевої анестезії. Для проведення процедури видалення, залежно від типу зуба, лікар використовує відповідні інструменти та щипці особливої форми. Завершальним етапом екстракції є закладання ліків у лунку зуба зниження хворобливих відчуттів, кровотеч і прискорення процесу загоєння рани.
Видалення зуба мудрості
Зуб мудрості – найчастіший кандидат на видалення. Це пов’язано з тим, що найчастіше зуби мудрості виростають під неправильним кутом, чим можуть спричинити значний дискомфорт, тиснути на сусідні зуби чи кореневі канали. Буває й так, що зуби мудрості не до кінця прорізаються, їх ще називають ретинованими. Вони можуть заважати процесу пережовування їжі, запалюватись і руйнуватися, викликаючи нестерпний біль.
Для того щоб вирішити приступати до видалення зуба мудрості, лікарі-стоматологи проводять ретельну діагностику, призначаючи рентген або комп’ютерну томографію. Видалення ретинованого зуба вважається складним хірургічним втручанням, яке також проводять під місцевою анестезією.
Видалення зубного нерва
Видалення нерва — це щадна процедура, до якої вдаються у тих випадках, якщо можна уникнути повного видалення зуба. До показань проведення цієї процедури відносять безперервні зубні болі, механічне пошкодження зуба, каріозні порожнини великого розміру, а також такі захворювання, як пульпіт та періодонтит.
Перш ніж розпочати процес видалення нерва, лікар, використовуючи рентген, визначає його довжину. Потім витягується спеціальним інструментом, а порожні канали ретельно пломбуються. Сама процедура займає не більше години.
Що робити після видалення зуба?
Після успішного видалення зуба, пацієнту рекомендується дотримуватися кількох простих правил, які допоможуть уникнути ускладнень:
– через півгодини витягти з порожньої лунки зуба марлевий тампон;
– не їсти та не пити протягом кількох годин після завершення процедури, щоб уникнути інфекції;
– у перший день після видалення забороняється полоскати ротову порожнину, наступного дня вже можна чистити зуби у звичному режимі;
— Забороняється прикладати тепло до місця рани, якщо виник набряк, потрібно використовувати тільки холодний компрес.
Перелічені рекомендації допоможуть уникнути виникнення різних запальних процесів та ускладнень різного характеру. Слід також пам’ятати, що видалення зуба – хірургічне втручання, яке потребує професіоналізму та певних навичок. Тому звертайтеся за стоматологічною допомогою лише до дипломованих фахівців.
Наприклад, неправильна екстракція зуба верхньої щелепи може призвести до проштовхування кореня зуба в гайморову пазуху. А сильний тиск під час видалення нижніх зубів веде до вивиху та навіть перелому щелепи. Існує також ймовірність пошкодження язичного та щелепного нерва, що може викликати оніміння цих зон терміном до півроку.